Podpisane weksle a przyjęcie pożyczki

Proszę o ocenę sytuacji, bo nie wiem czy w ogóle mam jakieś szanse i czy nie szkoda moich pieniędzy. Sprawa wygląda tak – dłużniczka podpisała mi weksle i deklaracje na kwotę 80 000, do tego umowę pożyczki. Nie oddala, twierdzi że nigdy ode mnie pieniędzy nie dostała, ze owszem podpisała weksel, ale nie doszło do pożyczki, bo zrezygnowała i gotówki nie wzięła. Nie mam potwierdzenia że przyjęła gotówkę i weksel(!!!) Ponadto ma męża , a on mi nie podpisywał weksla. Ona nie pracuje, mają tylko majątek wspólny, ona swojego nie ma. Mąż mnie na oczy nie widział i nie potwierdzi weksla. Czy mam jakieś szanse? czy będziemy mogli ściągać z ich wspólnego majątku? Proszę o szybką odpowiedź.

Podpisany weksel (nawet bez deklaracji wekslowej) jest sam w sobie dowodem zaciągnięcia zobowiązania, w tym przypadku z tytułu pożyczki tak więc zarzut dłużniczki jakoby nie otrzymała kwoty pożyczki najprawdopodobniej nie zostałby uwzględniony przez sąd. Oczywiście nie można mieć stuprocentowej pewności, że sąd nie da wiary dłużniczce która jako pozwana będzie zasłaniać się naiwnością i niewiedzą, jednak jak dotąd nie słyszeliśmy o takim przypadku. Najprawdopodobniej zatem uzyska Pani tytuł wykonawczy jednak w sytuacji kiedy dłużniczka nie ma odrębnego majątku ani udokumentowanych dochodów, egzekucje komornicza prawdopodobnie będzie bezskuteczna. W tym przypadku nie wchodzi w grę egzekucja ze wspólnego majątku.

Proponujemy ewentualnie złożyć do prokuratury zawiadomienie o wyłudzeniu pieniędzy wskazując na brak majątku i dochodów dłużniczki która w takiej sytuacji zaciągając pożyczkę zapewne wiedziała, że pożyczki tej nie zwróci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.