Przeciągające się postępowanie sądowe a zatrudnienie firmy windykacyjnej

Problem często występujący i irytujący wierzycieli: „Witam może udzieli mi ktoś odpowiedzi – mąż pracował w dużej firmie na kontrakcie i przez cały okres pracy mojemu mężowi firma zalega 20 tyś. zł, nie wypłacali za nadgodziny. W 2017 roku podał firmę do sądu i sprawy toczą się do tej pory, prawnik męża nie kwapi się za bardzo żeby sprawę była zakończona (mąż ma raporty i świstki z wypłaty i jest czarno na białym ile firma zalega z płatnościami. Do męża odezwała się firma windykacyjna która ściąga długi ( w firmie której pracował ) i tu pytanie czy można oddać sprawę do firmy windykacyjnej żeby odzyskać pieniądze.”

Skoro postępowanie sądowe o zapłatę jest w toku od 2017 roku to wnioskuję z tego, że owa firma kwestionuje zasadność roszczenia (albo udaje że kwestionuje a chodzi im o zyskanie na czasie) i prawnik musi się stosować do procedur procesowych ( w tym terminów). W takiej sytuacji nie wydaje mi się, aby firma windykacyjna mogła coś dodatkowego zdziałać. Ja sam, gdy zajmowałem się windykacją, to nigdy nie przejmowałem sprawy która akurat toczyła się przed sądem.

Może jednak niech ta firma windykacyjna pochwali się, co zdziałała w innych sprawach przeciwko tej firmie będącej dłużnikiem Pani męża, czy bez sądu i komornika odzyskała jakieś należności.

2 thoughts on “Przeciągające się postępowanie sądowe a zatrudnienie firmy windykacyjnej

  1. Poszukuję firmy która pomoże mi w odzyskaniu należności W skrócie sprawa prezentuje się następująco: Firma franczyzowa, prowadzona przeze mnie w Olsztynie (woj.warmińsko mazurskie), od kilku miesięcy nie otrzymała zapłaty od franczyzodawcy (siedziba w Warszawie). W związku z tym umowę rozwiązałem z dniem 31.01 za porozumieniem stron. Niestety nadal zalegają z fakturami, na łączną kwotę około 20tyś zł. Proszę o wskazanie, czy jest możliwość odzyskania należności, jakie są na to szanse oraz ile to ewentualnie mogłoby potrwać.

    1. Ile może potrwać? A skąd niby ja mam to wiedzieć? Jeżeli dłużnik pieniądze ma a nie płaci z czystej nieuczciwości, to tak 50/50 że odzyskamy „polubownie”. Jeżeli zaś ma rzeczywiste problemy finansowe, to pewnie trzeba będzie nakaz / wyrok uzyskać i zwrócić się po pomoc do komornika. Znam dobrego komornika w Olsztynie – Roman Kopaniarz, a co do innych to nie wiem, nie sprawdzałem, może też są dobrzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.