Windykacja pożyczki bankowym przelewem i rozmowami na gg potwierdzoną

Pożyczyłem komuś pieniądze, i ta osoba nie odzywa się. Znam dane, ta osoba ma firmę. Przelewem wysłałem pieniądze, czy mam szanse je odzyskać?

– Szanse są, to jednak zależy między innymi od wypłacalności dłużnika. Inna kwestia to jak udokumentowana jest pożyczka. Rozumiem, że jest to tylko przelew bankowy a co Pan wpisał w tytule przelewu?

Tak są to 2 przelewy bankowe. I wpisane w tytule jest że pożyczka. Czy mogę to odzyskać. Mam też na gg rozmowy z tym człowiekiem itp. że pożyczam mu pieniądze. Mam jego imie nazwisko, adres i wiem że ma firmę. Ten oszust. Czy pan pomaga w takich sprawach?

– Z racji tego, że jak domyślam się, nie określili Panowie na piśmie terminu zwrotu pożyczki, to trzeba by wystosować do niego pocztą poleconą wypowiedzenie umowy pożyczki (choć umowy na piśmie nie ma ale jest na gg i ustnie zawarta i potwierdzeniem jest przelew) dając mu zgodnie z prawem sześć tygodni od daty otrzymania pisma na zwrot pożyczki i dodając w tym samym piśmie, iż jeśli nie zwróci w tym terminie, to wystąpi Pan z dochodzeniem jej zwrotu na drogę sądową. I dopiero po upłynięciu tego terminu może Pan prowadzić / zlecić windykację. Uwaga: jak zlecić firmie windykacyjnej, to tylko za prowizję od odzyskanego długu, żadnych opłat wstępnych – http://windykacje.edu.pl/windykacja-prywatnej-pozyczki-po-zaplaceniu-zaliczki-firmie-windykacyjnej/. Sugeruję też nie płacić prawnikowi za zastępstwo procesowe. Pozew o zapłatę pożyczki jest prosty, jak Pan czegoś nie będzie wiedział, to proszę pytać.

Nawet jeżeli ma Pan zarejestrowany na gg ustalony termin zwrotu, to jednak wypowiedziałbym mu umowę i dał te sześć tygodni; nie wiadomo jak sąd podszedłby do ustalenia terminu w takiej formie tzn, na gg.

1 thought on “Windykacja pożyczki bankowym przelewem i rozmowami na gg potwierdzoną

  1. Zawsze w tytule przelewu wpisywać coś takiego, aby nie było wątpliwości, za co jest wpłata. Jeżeli dokonujesz płatności za fakturę, wpisz numer faktury. Jeżeli udzielasz pożyczki, wpisz w tytule przelewu np. „udzielenie pożyczki” i podaj datę zawarcia umowy pożyczki, miejsce, kwotę. Jeżeli dokonujesz przedpłaty na zakup czegoś, opisz w tytule przelewu przedmiot, za który płacisz, czy towar (z podaniem ilości sztuk czy wagi). Unikać zbyt ogólnych formułowań jak np. „przelew” albo np. „zgodnie umową” (bez podania o która umowę chodzi) albo jakieś „zasilenie konta”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.